C&K Components SS12F28G9NS
SS12F28G9NS picture photo
Mfg. Part Number
SS12F28G9NS
Manufacturer
Product Category
Slide Switches
Brief Description
SWITCH SLIDE
Datasheet Download
SS12F28G9NS.pdf
Availability of SS12F28G9NS
QUANTITY
SS12F28G9NS Order Process
Ship out your order
Specifications of SS12F28G9NS
Internal Part NumberEIS-SS12F28G9NS
Lead Free Status / RoHS StatusVendor undefined / Vendor undefined
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package220
Category Switches
FamilySlide Switches
SeriesSS, COMAX
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SS12F28G9NS
Related LinksSS12F, SS12F28G9NS Datasheet, C&K Components Distributor
SS12F28G9NS Details Description
Related parts for SS12F28G9NS
SWITCH TACT SPST-NO 0.025A 50V datasheet.pdf
JUMPER-H1502TR/A2015N/H1502TR 6" datasheet.pdf
CONN RECEPT 4POS W/PINS SOLDER datasheet.pdf
RELAY IMPULSE DPDT 15A 24V datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
OSC MEMS 80.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 12V 60W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 150W datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 39POS SKT datasheet.pdf
CAP POLY 0.47UF 20% 63V SMD datasheet.pdf
FIXED IND 2.2NH 200MA 220 MOHM datasheet.pdf
RES SMD 0.062 OHM 5% 1W 0612 datasheet.pdf