C&K Components SS22F01G7B
SS22F01G7B picture photo
Mfg. Part Number
SS22F01G7B
Manufacturer
Product Category
Slide Switches
Brief Description
SWITCH SLIDE
Datasheet Download
SS22F01G7B.pdf
Availability of SS22F01G7B
QUANTITY
SS22F01G7B Order Process
Ship out your order
Specifications of SS22F01G7B
Internal Part NumberEIS-SS22F01G7B
Lead Free Status / RoHS StatusVendor undefined / Vendor undefined
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
Category Switches
FamilySlide Switches
SeriesSS, COMAX
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SS22F01G7B
Related LinksSS22F, SS22F01G7B Datasheet, C&K Components Distributor
SS22F01G7B Details Description
Related parts for SS22F01G7B
RES ARRAY 5 RES 22 OHM 10SIP datasheet.pdf
FIXED IND 680UH 1.3A 910 MOHM TH datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 150W datasheet.pdf
HEATSINK 82W WALLWASHER ROUND datasheet.pdf
CAP ALUM 33UF 20% 350V RADIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 4POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
LED XLAMP COOL WHITE 6000K 2SMD datasheet.pdf
HEATSINK 54X54X12MM XCUT T412 datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 15A datasheet.pdf