C&K Components SS24D28G4NS
SS24D28G4NS picture photo
Mfg. Part Number
SS24D28G4NS
Manufacturer
Product Category
Slide Switches
Brief Description
SWITCH SLIDE
Datasheet Download
SS24D28G4NS.pdf
Availability of SS24D28G4NS
QUANTITY
SS24D28G4NS Order Process
Ship out your order
Specifications of SS24D28G4NS
Internal Part NumberEIS-SS24D28G4NS
Lead Free Status / RoHS StatusVendor undefined / Vendor undefined
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package250
Category Switches
FamilySlide Switches
SeriesSS, COMAX
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SS24D28G4NS
Related LinksSS24D, SS24D28G4NS Datasheet, C&K Components Distributor
SS24D28G4NS Details Description
Related parts for SS24D28G4NS
CONN HD20 BACKSHELL 15POS 45DEG datasheet.pdf
RES SMD 294K OHM 0.05% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
RES 4.7 OHM 3W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 6POS WALL MNT SCKT datasheet.pdf
CONV DC/DC 3W 18-72VIN +/-09VOUT datasheet.pdf
IC DRIVER SPI RELAY CTRL DSO20 datasheet.pdf
MINI MAC DIE SET FOR BB-2208X datasheet.pdf
RES 78.7K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 20.5 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 15MH 100MA 36 OHM SMD datasheet.pdf