C&K Components SS24E06TG5PGA
SS24E06TG5PGA picture photo
Mfg. Part Number
SS24E06TG5PGA
Manufacturer
Product Category
Slide Switches
Brief Description
SWITCH SLIDE
Datasheet Download
SS24E06TG5PGA.pdf
Availability of SS24E06TG5PGA
QUANTITY
SS24E06TG5PGA Order Process
Ship out your order
Specifications of SS24E06TG5PGA
Internal Part NumberEIS-SS24E06TG5PGA
Lead Free Status / RoHS StatusVendor undefined / Vendor undefined
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
Category Switches
FamilySlide Switches
SeriesSS, COMAX
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SS24E06TG5PGA
Related LinksSS24E0, SS24E06TG5PGA Datasheet, C&K Components Distributor
SS24E06TG5PGA Details Description
Related parts for SS24E06TG5PGA
IDC CABLE - MSD40K/MC40M/MCE40K datasheet.pdf
COUNTER LCD 6 CHAR 100-240V PNL datasheet.pdf
RES SMD 127 OHM 1% 3/4W 1812 datasheet.pdf
IC SRAM 4MBIT 45NS 48VFBGA datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPST-NO 200MA 60V datasheet.pdf
RES SMD 953K OHM 1% 1/2W 2010 datasheet.pdf
LED IND 8MM YLW 24VDC 20MA datasheet.pdf