KEMET SS28H-R10450-CH
SS28H-R10450-CH picture photo
Mfg. Part Number
SS28H-R10450-CH
Manufacturer
Product Category
Common Mode Chokes
Brief Description
AC FILTER T/H COMMON SS28H-CH
Datasheet Download
SS28H-R10450-CH.pdf
Availability of SS28H-R10450-CH
QUANTITY
SS28H-R10450-CH Order Process
Ship out your order
Specifications of SS28H-R10450-CH
Internal Part NumberEIS-SS28H-R10450-CH
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesAC Line Filters
PCN Design/Specification4MC of SS Coil Series 26/Mar/2014
Standard Package40
Category Filters
FamilyCommon Mode Chokes
SeriesSS
PackagingBulk
Filter TypePower Line
Number of Lines2
Inductance45mH
Current1A
DC Resistance (DCR)650 mOhm Max
Impedance-
Operating Temperature-25°C ~ 120°C
Mounting TypeThrough Hole
Size / Dimension1.181" L x 1.181" W (30.00mm x 30.00mm)
Height (Max)0.965" (24.50mm)
Package / CaseVertical, 4 PC Pin
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SS28H-R10450-CH
Related LinksSS28H-R, SS28H-R10450-CH Datasheet, KEMET Distributor
SS28H-R10450-CH Details Description
Related parts for SS28H-R10450-CH
IC OPAMP GP 2.8MHZ RRO 16DIP datasheet.pdf
IDC CABLE-ASR24G/ AE24M / X datasheet.pdf
IC AMP AUDIO PWR 40W POWERSO36 datasheet.pdf
CONN FFC FPC TOP 20POS 1MM R/A datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 19POS WALL MT PINS datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 23 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 150W datasheet.pdf
SL TERM CRP HIFRC F 30 SAU 32-36 datasheet.pdf
IC DRIVER DOT BAR DISPLAY 20PLCC datasheet.pdf
HEATSINK 54X40X12.7MM XCUT T412 datasheet.pdf
LED XLAMP COOL WHITE 5000K 2SMD datasheet.pdf
1000V 1P MOV DIN SPD datasheet.pdf