KEMET SS30V-R150270
SS30V-R150270 picture photo
Mfg. Part Number
SS30V-R150270
Manufacturer
Product Category
Common Mode Chokes
Brief Description
AC FILTER T/H CHOKE COIL SS30V
Datasheet Download
SS30V-R150270.pdf
Availability of SS30V-R150270
QUANTITY
SS30V-R150270 Order Process
Ship out your order
Specifications of SS30V-R150270
Internal Part NumberEIS-SS30V-R150270
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesAC Line Filters
PCN Design/Specification4MC of SS Coil Series 26/Mar/2014
Standard Package40
Category Filters
FamilyCommon Mode Chokes
SeriesSS
PackagingBulk
Filter TypePower Line
Number of Lines2
Inductance27mH
Current1.5A
DC Resistance (DCR)500 mOhm Max
Impedance-
Operating Temperature-25°C ~ 120°C
Mounting TypeThrough Hole
Size / Dimension1.220" L x 0.886" W (31.00mm x 22.50mm)
Height (Max)1.339" (34.00mm)
Package / CaseVertical, 4 PC Pin
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SS30V-R150270
Related LinksSS30V-, SS30V-R150270 Datasheet, KEMET Distributor
SS30V-R150270 Details Description
Related parts for SS30V-R150270
Crystal 4.8000MHz 30ppm 18pF 150 Ohm -10°C - 60°C Through Hole Cylindrical Can, Radial datasheet.pdf
IC AMP AUDIO PWR 56W AB TO220-11 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 22POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
IC HALL SWITCH 2.5V-5.5V SC59-3 datasheet.pdf
CAP CER 0.022UF 200V X7R 1812 datasheet.pdf
TRANS LDMOS POWER SOT502 datasheet.pdf
RES SMD 16.666 OHM 1/4W 2512 datasheet.pdf
MICRO 9 F 48" RBW A174 datasheet.pdf
LED XLAMP 5000K WHITE 18V SMD datasheet.pdf