Honeywell Sensing and Productivity Solutions SSCMRNN100MGAA5
SSCMRNN100MGAA5 picture photo
Mfg. Part Number
SSCMRNN100MGAA5
Brief Description
SENSOR PRES .1BAR GAUGE 5V SMD
Datasheet Download
SSCMRNN100MGAA5.pdf
Availability of SSCMRNN100MGAA5
QUANTITY
SSCMRNN100MGAA5 Order Process
Ship out your order
Specifications of SSCMRNN100MGAA5
Internal Part NumberEIS-SSCMRNN100MGAA5
Pressure TypeVented Gauge
Operating Pressure1.45 PSI (10 kPa)
Output TypeAnalog, Voltage
Output0.5 V ~ 4.5 V
Accuracy±0.25%
Voltage - Supply4.75 V ~ 5.25 V
Port SizeMale - 0.08" (1.93mm) Tube
Termination StyleSurface Mount
Maximum Pressure12.33 PSI (85 kPa)
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SSCMRNN100MGAA5
SSCMRNN100MGAA5 Details Description
Related parts for SSCMRNN100MGAA5
RES SMD 80.6 OHM 0.25% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN FERRULE UNINSUL 4AWG datasheet.pdf
FLEX CABLE - AFJ06A/AE06/AFH06T datasheet.pdf
SWITCH LIMIT SPDT 5A W/O LEVER datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 400V 8A TO263AB datasheet.pdf
CONN RCPT 4 POS WALL MNT W/SCKT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 99W datasheet.pdf
RES 10 OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 31.6K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
OSC PROG 3.3V CMOS 50PPM 3.2X5MM datasheet.pdf
CONN SMA F datasheet.pdf
CAP FILM 1000VDC 0.012UF RADIAL datasheet.pdf