Honeywell Sensing and Productivity Solutions SSCMRRN100MDSA3
SSCMRRN100MDSA3 picture photo
Mfg. Part Number
SSCMRRN100MDSA3
Brief Description
BRD MNT PRESSURE SENSORS
Datasheet Download
SSCMRRN100MDSA3.pdf
Availability of SSCMRRN100MDSA3
QUANTITY
SSCMRRN100MDSA3 Order Process
Ship out your order
Specifications of SSCMRRN100MDSA3
Internal Part NumberEIS-SSCMRRN100MDSA3
SeriesTruStability® SSC
Pressure TypeDifferential
Operating Pressure±1.45 PSI (±10 kPa)
Output TypeSPI
Output12 b
Accuracy±0.25%
Voltage - Supply3 V ~ 3.6 V
Port SizeMale - 0.08" (1.93mm) Tube, Dual
Termination StyleSurface Mount
Maximum Pressure±20.31 PSI (±140 kPa)
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / Case8-SMD, J-Lead, Dual Ports, Same Side
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SSCMRRN100MDSA3
SSCMRRN100MDSA3 Details Description
Related parts for SSCMRRN100MDSA3
CAP ALUM 3300UF 20% 25V RADIAL datasheet.pdf
CARDEDGE 30POS DL .156 GREEN PCB datasheet.pdf
CAP CER 220PF 630V NP0 1808 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 100W datasheet.pdf
RES 1.05K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CABLE 19COND 20AWG SHLD 500' datasheet.pdf
RES SMD 4.02K OHM 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN PLUG W/SOCKETS datasheet.pdf
STDSPAEMPR180F K 62308 datasheet.pdf
KIT DEV CSRB5348 BLUECORE datasheet.pdf
CAP FILM 39NF 3.5% 1600VDC RAD datasheet.pdf