Honeywell Sensing and Productivity Solutions SSCSSND150PA2A3
SSCSSND150PA2A3 picture photo
Mfg. Part Number
SSCSSND150PA2A3
Brief Description
SENSOR PRES 150PSI ABSO 3.3V SIP
Datasheet Download
SSCSSND150PA2A3.pdf
Availability of SSCSSND150PA2A3
QUANTITY
SSCSSND150PA2A3 Order Process
Ship out your order
Specifications of SSCSSND150PA2A3
Internal Part NumberEIS-SSCSSND150PA2A3
Pressure TypeAbsolute
Operating Pressure150 PSI (1034.21 kPa)
Output TypeI²C
Output12 b
Accuracy±0.25%
Voltage - Supply3 V ~ 3.6 V
Termination StylePC Pin
Maximum Pressure250 PSI (1723.69 kPa)
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SSCSSND150PA2A3
SSCSSND150PA2A3 Details Description
Related parts for SSCSSND150PA2A3
I/O MOUNTING BRD OPENLINE 16POS datasheet.pdf
IC CTRLR PWM SYNC BUCK 48-QFN datasheet.pdf
IC EQUALIZER LOW PWR 4CH 38TQFN datasheet.pdf
IC REG QD BCK/LINEAR SYNC 25MSMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 25W datasheet.pdf
HEATSHRINK NO CLR 48 IN datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X15MM L-TAB T412 datasheet.pdf
TERM BLOCK datasheet.pdf
POLARIZING POST datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 37POS SKT datasheet.pdf