Analog SSM2250RM-REEL
SSM2250RM-REEL picture photo
Mfg. Part Number
SSM2250RM-REEL
Manufacturer
Product Category
Analog IC
Brief Description
Mono 1.5 W/Stereo 250 mW Power Amplifier IC
Datasheet Download
SSM2250RM-REEL.pdf
Availability of SSM2250RM-REEL
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
SSM2250RM-REEL Order Process
Ship out your order
Specifications of SSM2250RM-REEL
Internal Part NumberEIS-SSM2250RM-REEL
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by ADI
Delivery TimeIn stock, ship SSM2250RM-REEL today.
SeriesSSM2250RM
Marking / SymbolEmail us
Voltage - Supply-
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingTape and Reel / Tube / Tray
SPQ (Standard Package Quantity)1
MOQ1 Piece
ApplicationIndustrial or Military for SSM2250RM-REEL
Alternative Part (Replacement)EIS-SSM2250RM-REEL
Country of OriginUSA
Weight0.001KG
Additional ServicesProgramming, tape or any other services you need
DistributorExcellent Integrated System LIMITED
ADI Product CategoryIC, Clock Timing, Data Acquisition, MCU DSP, PMIC...
Related LinksSSM2250, SSM2250RM-REEL Datasheet, Analog Distributor
SSM2250RM-REEL Details Description
Related parts for SSM2250RM-REEL
CAP ALUM 220UF 20% 35V SMD datasheet.pdf
ZIGBEE COORDINATOR, SMT, 100MW, datasheet.pdf
RES 953 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC CPLD 10MC 5NS 32QFN datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 1A 28V datasheet.pdf
CONVERT DC/DC 270VIN 5.8VOUT 50W datasheet.pdf
IE-MINIMC/TELCO-LFPT MODULE, TP- datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 3.3V 1W datasheet.pdf
CAP CER 3PF 100V NP0 0402 datasheet.pdf