| Internal Part Number | EIS-SSM3K15ACT,L3F | |
| Standard Package | 10,000 | |
| Category | Discrete Semiconductor Products | |
| Family | FETs - Single | |
| Series | - | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| FET Type | MOSFET N-Channel, Metal Oxide | |
| FET Feature | Logic Level Gate, 2.5V Drive | |
| Drain to Source Voltage (Vdss) | 30V | |
| Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C | 100mA (Ta) | |
| Rds On (Max) @ Id, Vgs | 3.6 Ohm @ 10mA, 4V | |
| Vgs(th) (Max) @ Id | 1.5V @ 100µA | |
| Gate Charge (Qg) @ Vgs | - | |
| Input Capacitance (Ciss) @ Vds | 13.5pF @ 3V | |
| Power - Max | 100mW | |