Bel Fuse Inc. SSQE48T13050-NACNG
SSQE48T13050-NACNG picture photo
Mfg. Part Number
SSQE48T13050-NACNG
Brief Description
DC/DC CONVERTER 5V 65W
Datasheet Download
SSQE48T13050-NACNG.pdf
Availability of SSQE48T13050-NACNG
QUANTITY
SSQE48T13050-NACNG Order Process
Ship out your order
Specifications of SSQE48T13050-NACNG
Internal Part NumberEIS-SSQE48T13050-NACNG
Number of Outputs1
Voltage - Input (Min)36V
Voltage - Input (Max)75V
Voltage - Output 15V
Voltage - Output 2-
Voltage - Output 3-
Current - Output (Max)13A
Power (Watts) - Manufacture Series65W
Voltage - Isolation2.25kV (2250V)
Package / Case8-DIP Module, 1/16 Brick
Size / Dimension1.30" L x 0.90" W x 0.37" H (33.0mm x 22.8mm x 9.5mm)
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Efficiency90%
Power (Watts) - Max65W
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SSQE48T13050-NACNG
Related LinksSSQE48T13, SSQE48T13050-NACNG Datasheet, Bel Fuse Inc. Distributor
SSQE48T13050-NACNG Details Description
Related parts for SSQE48T13050-NACNG
MOSFET 2N-CH 40V 3.5A 8-SOIC datasheet.pdf
TRIMMER 1M OHM 0.25W PC PIN datasheet.pdf
RES SMD 11.8K OHM 1/10W 0603 datasheet.pdf
CAP TANT 33UF 20V 10% 2917 datasheet.pdf
CAP CER 0.022UF 25V Y5V 0603 datasheet.pdf
FUSE 1.12A 500V MIDGET T/D datasheet.pdf
RES 14.7 OHM 1% 1W AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG INSERT 18POS PIN datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR ROCKER datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 20V 250MA DO35 datasheet.pdf