Luminus Devices Inc. SSR-50-W45S-R21-GG400
SSR-50-W45S-R21-GG400 picture photo
Mfg. Part Number
SSR-50-W45S-R21-GG400
Datasheet Download
SSR-50-W45S-R21-GG400.pdf
Availability of SSR-50-W45S-R21-GG400
QUANTITY
SSR-50-W45S-R21-GG400 Order Process
Ship out your order
Specifications of SSR-50-W45S-R21-GG400
Internal Part NumberEIS-SSR-50-W45S-R21-GG400
TypeLED Module
ColorWhite, Neutral
CCT (K)4500K
Wavelength-
ConfigurationStarboard
Flux @ Current/Temperature - Test-
Current - Test1.75A
Temperature - Test-
Voltage - Forward (Vf) (Typ)3.2V
Lumens/Watt @ Current - Test-
Current - Max5A
Features-
Size / Dimension19.90mm L x 19.90mm W
Height6.10mm
Light Emitting Surface (LES)5.60mm Diameter
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SSR-50-W45S-R21-GG400
Related LinksSSR-50-W45, SSR-50-W45S-R21-GG400 Datasheet, Luminus Devices Inc. Distributor
SSR-50-W45S-R21-GG400 Details Description
Related parts for SSR-50-W45S-R21-GG400
IC BUFF DVR 20BIT LOW V 56TSSOP datasheet.pdf
IC DETECTOR VOLT 4.1V CMOS 5SSOP datasheet.pdf
IC BUS BUFFER TRI-ST QD 14SOIC datasheet.pdf
CONN HEADER 4POS .100 STR TIN datasheet.pdf
RES SMD 1.8M OHM 5% 1/2W 2010 datasheet.pdf
Connector Plug Firewire (IEEE 1394) 6 Position Through Hole, Right Angle, Vertical datasheet.pdf
IC MOSFET DVR SYNC 4.5A HS 8SOIC datasheet.pdf
RES SMD 7.68K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
XCEDE RGHT 4PVH 4COL WK datasheet.pdf
TERM BLOCK MARKER RED datasheet.pdf
CONN EDGECARD 100POS .125" datasheet.pdf
IC REG BUCK SYNC 55V 2A datasheet.pdf