Luminus Devices Inc. SSR-50-W45S-R21-H2401
SSR-50-W45S-R21-H2401 picture photo
Mfg. Part Number
SSR-50-W45S-R21-H2401
Datasheet Download
SSR-50-W45S-R21-H2401.pdf
Availability of SSR-50-W45S-R21-H2401
QUANTITY
SSR-50-W45S-R21-H2401 Order Process
Ship out your order
Specifications of SSR-50-W45S-R21-H2401
Internal Part NumberEIS-SSR-50-W45S-R21-H2401
PCN Obsolescence/ EOLSST-50-W,SSR-50-W Devices 06/Dec/2013
TypeLED Module
ColorWhite, Neutral
CCT (K)4500K
Wavelength-
ConfigurationStarboard
Flux @ Current/Temperature - Test388 lm (375 lm ~ 400 lm)
Current - Test1.75A
Temperature - Test25°C
Voltage - Forward (Vf) (Typ)3.2V
Lumens/Watt @ Current - Test69 lm/W
Current - Max5A
Features-
Size / Dimension19.90mm L x 19.90mm W
Height6.10mm
Light Emitting Surface (LES)5.60mm Diameter
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SSR-50-W45S-R21-H2401
Related LinksSSR-50-W45, SSR-50-W45S-R21-H2401 Datasheet, Luminus Devices Inc. Distributor
SSR-50-W45S-R21-H2401 Details Description
Related parts for SSR-50-W45S-R21-H2401
RES SMD 150K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf
OSC SO 200.000MHZ LVDS SMD datasheet.pdf
IONIZER BAR 610MM LENGTH datasheet.pdf
CONN INLINE PLUG 13PIN SLD CUP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 200W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 150W datasheet.pdf
230/50 CW 20RPM 520 datasheet.pdf
SURGE PROTECTION PLUG datasheet.pdf
CAP FILM 0.047UF 5% 1250VDC AXIA datasheet.pdf