Luminus Devices Inc. SSR-50-W65S-R21-GG100
SSR-50-W65S-R21-GG100 picture photo
Mfg. Part Number
SSR-50-W65S-R21-GG100
Datasheet Download
SSR-50-W65S-R21-GG100.pdf
Availability of SSR-50-W65S-R21-GG100
QUANTITY
SSR-50-W65S-R21-GG100 Order Process
Ship out your order
Specifications of SSR-50-W65S-R21-GG100
Internal Part NumberEIS-SSR-50-W65S-R21-GG100
TypeLED Module
ColorWhite, Cool
CCT (K)6500K
Wavelength-
ConfigurationStarboard
Flux @ Current/Temperature - Test-
Current - Test1.75A
Temperature - Test-
Voltage - Forward (Vf) (Typ)3.2V
Lumens/Watt @ Current - Test-
Current - Max5A
Features-
Size / Dimension19.90mm L x 19.90mm W
Height6.10mm
Light Emitting Surface (LES)5.60mm Diameter
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SSR-50-W65S-R21-GG100
Related LinksSSR-50-W65, SSR-50-W65S-R21-GG100 Datasheet, Luminus Devices Inc. Distributor
SSR-50-W65S-R21-GG100 Details Description
Related parts for SSR-50-W65S-R21-GG100
CONN HEADER .100 DUAL R/A 28POS datasheet.pdf
TRANS NPN 80V 0.2A TO-92 datasheet.pdf
CONN HEADER 8POS DL 15GOLD SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 120PS R/A .100 SLD datasheet.pdf
CONN SFP+ LOOPBCK ADAPTER UNIVER datasheet.pdf
CONN HEADER R/A 12POS 1MM SMD datasheet.pdf
RES SMD 18.7 OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
SHELF SLIDE 26.1X16.6X1.5" BLACK datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 50W datasheet.pdf