Luminus Devices Inc. SSR-50-WDLS-R21-J3150
SSR-50-WDLS-R21-J3150 picture photo
Mfg. Part Number
SSR-50-WDLS-R21-J3150
Datasheet Download
SSR-50-WDLS-R21-J3150.pdf
Availability of SSR-50-WDLS-R21-J3150
QUANTITY
SSR-50-WDLS-R21-J3150 Order Process
Ship out your order
Specifications of SSR-50-WDLS-R21-J3150
Internal Part NumberEIS-SSR-50-WDLS-R21-J3150
PCN Obsolescence/ EOLSST-50-W,SSR-50-W Devices 06/Dec/2013
TypeLED Module
ColorWhite, Cool
CCT (K)5700K ~ 6500K
Wavelength-
ConfigurationStarboard
Flux @ Current/Temperature - Test488 lm (475 lm ~ 500 lm)
Current - Test1.75A
Temperature - Test25°C
Voltage - Forward (Vf) (Typ)3.2V
Lumens/Watt @ Current - Test87 lm/W
Current - Max5A
Features-
Size / Dimension19.90mm L x 19.90mm W
Height6.10mm
Light Emitting Surface (LES)5.60mm Diameter
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SSR-50-WDLS-R21-J3150
Related LinksSSR-50-WDL, SSR-50-WDLS-R21-J3150 Datasheet, Luminus Devices Inc. Distributor
SSR-50-WDLS-R21-J3150 Details Description
Related parts for SSR-50-WDLS-R21-J3150
CORD DBL BANA W/SHIELD LINE 30" datasheet.pdf
RES SMD 47 OHM 5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES SMD 6.81K OHM 1/10W 0603 datasheet.pdf
Connector Quick Connect Tab 13.5-17 AWG 0.250" (6.35mm) Crimp datasheet.pdf
CONN RCPT 13POS WALL MNT W/SCKT datasheet.pdf
CAP TANT 82UF 10% 50V AXIAL datasheet.pdf
DIODE ZENER 6.2V 1W DO204AL datasheet.pdf
CONNECTOR datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 10POS INLINE PIN datasheet.pdf
RES CHAS MNT 270 OHM 5% 10W datasheet.pdf