Luminus Devices Inc. SST-50-W30M-F21-H2700
SST-50-W30M-F21-H2700 picture photo
Mfg. Part Number
SST-50-W30M-F21-H2700
Manufacturer
Product Category
LED Lighting - COBs, Engines, Modules
Brief Description
BIG CHIP LED HB MODULE WHITE
Datasheet Download
SST-50-W30M-F21-H2700.pdf
Availability of SST-50-W30M-F21-H2700
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
SST-50-W30M-F21-H2700 Order Process
Ship out your order
Specifications of SST-50-W30M-F21-H2700
Internal Part NumberEIS-SST-50-W30M-F21-H2700
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)2A (4 Weeks)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Design ResourcesLighting Product Selector
Standard Package25
Category Optoelectronics
FamilyLED Lighting - COBs, Engines, Modules
SeriesSST-50
PackagingReel
TypeLED Module
Color-
CCT (K)-
Wavelength-
ConfigurationRectangle
Flux @ Current/Temperature - Test-
Current - Test1.75A
Temperature - Test-
Voltage - Forward (Vf) (Typ)3.2V
Lumens/Watt @ Current - Test-
Current - Max5A
CRI (Color Rendering Index)-
Viewing Angle100°
Features-
Size / Dimension7.30mm L x 9.00mm W
Height4.30mm
Light Emitting Surface (LES)-
Lens TypeDomed
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SST-50-W30M-F21-H2700
Related LinksSST-50-W30, SST-50-W30M-F21-H2700 Datasheet, Luminus Devices Inc. Distributor
SST-50-W30M-F21-H2700 Details Description
Related parts for SST-50-W30M-F21-H2700
RES SMD 39K OHM 5% 1/20W 0201 datasheet.pdf
CAP ALUM 100UF 20% 6.3V SMD datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 7POS R/A 5MM datasheet.pdf
IC SRAM 2MBIT 45NS 44TSOP datasheet.pdf
CONN RCPT 2POS INLINE W/SCKT datasheet.pdf
Crystal 12.2880MHz 30ppm 18pF 40 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount HC49/US datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 50W datasheet.pdf
RES 29.1K OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
HEATSINK 70X70X10MM XCUT datasheet.pdf
HEATSINK 54X54X12MM XCUT datasheet.pdf
RES SMD 0.0 OHM JUMPER 1/8W 0805 datasheet.pdf