Luminus Devices Inc. SST-50-W57S-F21-G2200
SST-50-W57S-F21-G2200 picture photo
Mfg. Part Number
SST-50-W57S-F21-G2200
Brief Description
BIG CHIP LED HB MODULE WHITE
Datasheet Download
SST-50-W57S-F21-G2200.pdf
Availability of SST-50-W57S-F21-G2200
QUANTITY
SST-50-W57S-F21-G2200 Order Process
Ship out your order
Specifications of SST-50-W57S-F21-G2200
Internal Part NumberEIS-SST-50-W57S-F21-G2200
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)2A (4 Weeks)
Standard Package25
TypeChip On Board (COB)
ColorWhite, Cool
CCT (K)5700K
Wavelength-
ConfigurationSquare
Flux @ Current/Temperature - Test313 lm (300 lm ~ 325 lm)
Current - Test1.75A
Temperature - Test25°C
Voltage - Forward (Vf) (Typ)3.2V
Lumens/Watt @ Current - Test56 lm/W
Current - Max5A
Features-
Size / Dimension7.30mm L x 9.00mm W
Height4.30mm
Light Emitting Surface (LES)5.60mm Diameter
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SST-50-W57S-F21-G2200
Related LinksSST-50-W57, SST-50-W57S-F21-G2200 Datasheet, Luminus Devices Inc. Distributor
SST-50-W57S-F21-G2200 Details Description
Related parts for SST-50-W57S-F21-G2200
CONN CARD EXTEND 50POS .050" datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins; Receptacle, Female Sockets 25, 25 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
CAP CER 0.068UF 200V X7R 1812 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 200W datasheet.pdf
CUT-OFF PUNCH datasheet.pdf
CAP ALUM 470UF 20% 450V SNAP datasheet.pdf
LENS ASSY 1POS 21.6MM RND 14.6MM datasheet.pdf
RES 348K OHM 1.75W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 680K OHM 5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 8POS GOLD datasheet.pdf