Luminus Devices Inc. SST-50-W65S-F21-GH100
SST-50-W65S-F21-GH100 picture photo
Mfg. Part Number
SST-50-W65S-F21-GH100
Datasheet Download
SST-50-W65S-F21-GH100.pdf
Availability of SST-50-W65S-F21-GH100
QUANTITY
SST-50-W65S-F21-GH100 Order Process
Ship out your order
Specifications of SST-50-W65S-F21-GH100
Internal Part NumberEIS-SST-50-W65S-F21-GH100
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)2A (4 Weeks)
ConfigurationSquare
Flux @ Current/Temperature - Test-
Current - Test1.75A
Temperature - Test-
Voltage - Forward (Vf) (Typ)3.2V
Lumens/Watt @ Current - Test-
Current - Max5A
Features-
Size / Dimension7.30mm L x 9.00mm W
Height4.30mm
Light Emitting Surface (LES)5.60mm Diameter
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SST-50-W65S-F21-GH100
Related LinksSST-50-W65, SST-50-W65S-F21-GH100 Datasheet, Luminus Devices Inc. Distributor
SST-50-W65S-F21-GH100 Details Description
Related parts for SST-50-W65S-F21-GH100
RES SMD 316 OHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS .156 EXTEND datasheet.pdf
RES 130K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 42POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
RES 3.01 OHM 2W 0.1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN HEADER 3 POS T/H 2.0MM datasheet.pdf
TERM RECP TIN 10-12 AWG datasheet.pdf
IC FPGA 432 I/O 1152FBGA datasheet.pdf
RES 10 OHM 5W 5% RADIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 55POS INLINE SKT datasheet.pdf
750 TB SOCKET OPEN VER datasheet.pdf
MOSFET N-CH 600V 5.9A IPAK-3 datasheet.pdf