Luminus Devices Inc. SST-50-W65S-F21-H2100
SST-50-W65S-F21-H2100 picture photo
Mfg. Part Number
SST-50-W65S-F21-H2100
Datasheet Download
SST-50-W65S-F21-H2100.pdf
Availability of SST-50-W65S-F21-H2100
QUANTITY
SST-50-W65S-F21-H2100 Order Process
Ship out your order
Specifications of SST-50-W65S-F21-H2100
Internal Part NumberEIS-SST-50-W65S-F21-H2100
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)2A (4 Weeks)
ConfigurationSquare
Flux @ Current/Temperature - Test388 lm (375 lm ~ 400 lm)
Current - Test1.75A
Temperature - Test25°C
Voltage - Forward (Vf) (Typ)3.2V
Lumens/Watt @ Current - Test69 lm/W
Current - Max5A
Features-
Size / Dimension7.30mm L x 9.00mm W
Height4.30mm
Light Emitting Surface (LES)5.60mm Diameter
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SST-50-W65S-F21-H2100
Related LinksSST-50-W65, SST-50-W65S-F21-H2100 Datasheet, Luminus Devices Inc. Distributor
SST-50-W65S-F21-H2100 Details Description
Related parts for SST-50-W65S-F21-H2100
SWITCH PUSHBUTTON DPDT 5A 125V datasheet.pdf
DSUB MALE SCREW LOCK ZINC X2 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 7 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 75W datasheet.pdf
CONN PLUG 12POS STRGHT W/SKT datasheet.pdf
CONN INLINE PLUG 4PIN SLD CUP datasheet.pdf
DIODE MODULE 1KV 250A 3TOWER datasheet.pdf
RES SMD 150 OHM 5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS WALL MNT SKT datasheet.pdf
3,3UF 35V 6,7X15,3MM 125C 20000H datasheet.pdf