Luminus Devices Inc. SST-50-WWRM-T21-G2750
SST-50-WWRM-T21-G2750 picture photo
Mfg. Part Number
SST-50-WWRM-T21-G2750
Brief Description
BIG CHIP LED HB MOD 300LM WHITE
Datasheet Download
SST-50-WWRM-T21-G2750.pdf
Availability of SST-50-WWRM-T21-G2750
QUANTITY
SST-50-WWRM-T21-G2750 Order Process
Ship out your order
Specifications of SST-50-WWRM-T21-G2750
Internal Part NumberEIS-SST-50-WWRM-T21-G2750
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)2A (4 Weeks)
Standard Package250
SeriesSST-50
PackagingReel
TypeLED Module
Color-
CCT (K)-
Wavelength-
ConfigurationRectangle
Flux @ Current/Temperature - Test-
Current - Test1.75A
Temperature - Test-
Voltage - Forward (Vf) (Typ)3.2V
Lumens/Watt @ Current - Test-
Current - Max5A
CRI (Color Rendering Index)-
Viewing Angle100°
Features-
Size / Dimension7.30mm L x 9.00mm W
Height4.30mm
Light Emitting Surface (LES)-
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SST-50-WWRM-T21-G2750
Related LinksSST-50-WWR, SST-50-WWRM-T21-G2750 Datasheet, Luminus Devices Inc. Distributor
SST-50-WWRM-T21-G2750 Details Description
Related parts for SST-50-WWRM-T21-G2750
DIP CABLE - CDR16G/AE16G/CDR16G datasheet.pdf
RES SMD 301 OHM 1% 1/8W 1206 datasheet.pdf
FERRITE TUBULAR BEAD 3.18MM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS .100 EYELET datasheet.pdf
INDICATOR 110V 22MM PROM YELLOW datasheet.pdf
RES ARRAY 15 RES 100 OHM 16SSOP datasheet.pdf
IC DISTRIBUTION SW 50MA SOT-23-5 datasheet.pdf
CAP CER 56PF 200V NP0 0805 datasheet.pdf