Luminus Devices Inc. SST-90-W30M-T11-L3700
SST-90-W30M-T11-L3700 picture photo
Mfg. Part Number
SST-90-W30M-T11-L3700
Brief Description
BIG CHIP LED HB MODULE 665LM WHT
Datasheet Download
SST-90-W30M-T11-L3700.pdf
Availability of SST-90-W30M-T11-L3700
QUANTITY
SST-90-W30M-T11-L3700 Order Process
Ship out your order
Specifications of SST-90-W30M-T11-L3700
Internal Part NumberEIS-SST-90-W30M-T11-L3700
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)2A (4 Weeks)
Standard Package250
SeriesSST-90
PackagingTray
TypeLED Module
ColorWhite, Warm
CCT (K)3000K
Wavelength-
ConfigurationRectangle
Flux @ Current/Temperature - Test683 lm (665 lm ~ 700 lm)
Current - Test3.15A
Temperature - Test-
Voltage - Forward (Vf) (Typ)-
Lumens/Watt @ Current - Test-
Current - Max-
CRI (Color Rendering Index)83 (Typ)
Viewing Angle-
Features-
Size / Dimension-
Height-
Light Emitting Surface (LES)-
Lens Type-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SST-90-W30M-T11-L3700
Related LinksSST-90-W30, SST-90-W30M-T11-L3700 Datasheet, Luminus Devices Inc. Distributor
SST-90-W30M-T11-L3700 Details Description
Related parts for SST-90-W30M-T11-L3700
CONN HEADER .100 SINGL STR 10POS datasheet.pdf
STK.AER.CBL.SPCR datasheet.pdf
DIODE ZENER ARRAY 3.9V SOT23 datasheet.pdf
FIXED IND 15UH 600MA 370 MOHM datasheet.pdf
RES 111K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
AIR CYLINDER datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SP3T 5A 120V datasheet.pdf
Connector Socket 48 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf