Luminus Devices Inc. SST-90-W45S-T11-M3401
SST-90-W45S-T11-M3401 picture photo
Mfg. Part Number
SST-90-W45S-T11-M3401
Brief Description
BIG CHIP LED HB MODULE 800LM WHT
Datasheet Download
SST-90-W45S-T11-M3401.pdf
Availability of SST-90-W45S-T11-M3401
QUANTITY
SST-90-W45S-T11-M3401 Order Process
Ship out your order
Specifications of SST-90-W45S-T11-M3401
Internal Part NumberEIS-SST-90-W45S-T11-M3401
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)2A (4 Weeks)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Design ResourcesLighting Product Selector
Standard Package250
TypeChip On Board (COB)
ColorWhite, Neutral
CCT (K)4500K
Wavelength-
ConfigurationSquare
Flux @ Current/Temperature - Test825 lm (800 lm ~ 850 lm)
Current - Test3.15A
Temperature - Test25°C
Voltage - Forward (Vf) (Typ)3.25V
Lumens/Watt @ Current - Test81 lm/W
Current - Max9A
Features-
Size / Dimension11.00mm L x 10.00mm W
Height5.40mm
Light Emitting Surface (LES)8.00mm Diameter
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SST-90-W45S-T11-M3401
Related LinksSST-90-W45, SST-90-W45S-T11-M3401 Datasheet, Luminus Devices Inc. Distributor
SST-90-W45S-T11-M3401 Details Description
Related parts for SST-90-W45S-T11-M3401
CABLE SMA QC-QC PLUG RG316DS 24" datasheet.pdf
CAP CER 43PF 200V NP0 AXIAL datasheet.pdf
CAP FILM 1UF 10% 400VDC AXIAL datasheet.pdf
AC DRIVE,1/4HP,240V,0.2KW,3PH datasheet.pdf
CONNECTOR FOR ENCODER INC MOTOR datasheet.pdf
RES 7.87 OHM 1% 1/8W AXIAL datasheet.pdf
RES 123K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
CABLE 36COND 16AWG BLACK datasheet.pdf
FIXED IND 5.6UH 2.85A 45 MOHM datasheet.pdf
HEATSINK 70X70X10MM XCUT T412 datasheet.pdf
DIODE ZENER 33V 225MW SOT23-3 datasheet.pdf