Luminus Devices Inc. SST-90-W65S-F11-GN102
SST-90-W65S-F11-GN102 picture photo
Mfg. Part Number
SST-90-W65S-F11-GN102
Datasheet Download
SST-90-W65S-F11-GN102.pdf
Availability of SST-90-W65S-F11-GN102
QUANTITY
SST-90-W65S-F11-GN102 Order Process
Ship out your order
Specifications of SST-90-W65S-F11-GN102
Internal Part NumberEIS-SST-90-W65S-F11-GN102
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)2A (4 Weeks)
PCN Obsolescence/ EOLSST-90-W40/45S Devices 02/Feb/2015
PCN OtherMultiple Changes 16/Jan/2015
Flux @ Current/Temperature - Test-
Current - Test3.15A
Temperature - Test-
Voltage - Forward (Vf) (Typ)3.25V
Lumens/Watt @ Current - Test-
Current - Max9A
Features-
Size / Dimension11.00mm L x 10.00mm W
Height5.40mm
Light Emitting Surface (LES)8.00mm Diameter
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SST-90-W65S-F11-GN102
Related LinksSST-90-W65, SST-90-W65S-F11-GN102 Datasheet, Luminus Devices Inc. Distributor
SST-90-W65S-F11-GN102 Details Description
Related parts for SST-90-W65S-F11-GN102
Crystal 14.31818MHz 30ppm 18pF 50 Ohm -20°C - 70°C Through Hole Cylindrical Can, Radial datasheet.pdf
TERM BLOCK PCB 5.08MM 36POS OR datasheet.pdf
MODULE PWR ENT DL FUSE FILTER 6A datasheet.pdf
OSC PROG LVDS 1.8V 250PPM SMD datasheet.pdf
CONN HEADER 220POS 11ROW VERT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 25W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 75W datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 256KB FLASH 64QFN datasheet.pdf
CAP CER 9.1PF 100V NP0 0805 datasheet.pdf
RES CHAS MNT 4 OHM 1% 50W datasheet.pdf