Luminus Devices Inc. SST-90-WWRM-F11-GL750
SST-90-WWRM-F11-GL750 picture photo
Mfg. Part Number
SST-90-WWRM-F11-GL750
Brief Description
BIG CHIP LED HB MODULE WHITE
Datasheet Download
SST-90-WWRM-F11-GL750.pdf
Availability of SST-90-WWRM-F11-GL750
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
SST-90-WWRM-F11-GL750 Order Process
Ship out your order
Specifications of SST-90-WWRM-F11-GL750
Internal Part NumberEIS-SST-90-WWRM-F11-GL750
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)2A (4 Weeks)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Design ResourcesLighting Product Selector
Standard Package25
SeriesSST-90
PackagingReel
TypeLED Module
ColorWhite, Warm
CCT (K)2700K ~ 3000K
Wavelength-
ConfigurationRectangle
Flux @ Current/Temperature - Test-
Current - Test3.15A
Temperature - Test40°C
Voltage - Forward (Vf) (Typ)3.25V
Lumens/Watt @ Current - Test-
Current - Max9A
CRI (Color Rendering Index)-
Viewing Angle100°
Features-
Size / Dimension10.00mm L x 11.00mm W
Height5.40mm
Light Emitting Surface (LES)8.00mm Diameter
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SST-90-WWRM-F11-GL750
Related LinksSST-90-WWR, SST-90-WWRM-F11-GL750 Datasheet, Luminus Devices Inc. Distributor
SST-90-WWRM-F11-GL750 Details Description
Related parts for SST-90-WWRM-F11-GL750
CONN HEADER 30POS .100 R/A GOLD datasheet.pdf
CAP ALUM 680UF 20% 250V SNAP datasheet.pdf
TRANS NPN DARL 450V 72A ISOTOP datasheet.pdf
WDUALOBE CONNECTOR datasheet.pdf
CAP TANT 4.7UF 50V 20% 2917 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 25W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 75W datasheet.pdf
CAP TANT 39UF 5% 35V AXIAL datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X20MM L-TAB T766 datasheet.pdf
RES SMD 0.14 OHM 2W 2010 WIDE datasheet.pdf