Microchip Technology SST25LF020A-33-4I-SAE-T
SST25LF020A-33-4I-SAE-T picture photo
Mfg. Part Number
SST25LF020A-33-4I-SAE-T
Manufacturer
Product Category
Memory
Brief Description
IC FLASH 2MBIT 33MHZ 8SOIC
Datasheet Download
SST25LF020A-33-4I-SAE-T.pdf
Availability of SST25LF020A-33-4I-SAE-T
QUANTITY
SST25LF020A-33-4I-SAE-T Order Process
Ship out your order
Specifications of SST25LF020A-33-4I-SAE-T
Internal Part NumberEIS-SST25LF020A-33-4I-SAE-T
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)3 (168 Hours)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Assembly/OriginQualification Ag Plating 17/Apr/2014
PCN PackagingLabel and Packing Changes 23/Sep/2015
Standard Package3,300
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyMemory
SeriesSST25
PackagingTape & Reel (TR)
Format - MemoryFLASH
Memory TypeFLASH
Memory Size2M (256K x 8)
Speed33MHz
InterfaceSPI Serial
Voltage - Supply3 V ~ 3.6 V
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / Case8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Supplier Device Package8-SOIC
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SST25LF020A-33-4I-SAE-T
Related LinksSST25LF020A, SST25LF020A-33-4I-SAE-T Datasheet, Microchip Technology Distributor
SST25LF020A-33-4I-SAE-T Details Description
Related parts for SST25LF020A-33-4I-SAE-T
RES SMD 90.9 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
SWITCH DIP PIANO STYLE 2-POS 6V datasheet.pdf
SWITCH THUMBWHEEL HEX BLK MATTE datasheet.pdf
MOSFET P-CH 20V 5A 6-TSOP datasheet.pdf
CAP CER 0.68UF 100V X7R 1812 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 50W datasheet.pdf
IC VREF SHUNT ADJ SOT23-3 datasheet.pdf
HEATSINK 54X54X15MM XCUT T766 datasheet.pdf
RES SMD 511 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CAP CER 1.1PF 100V NP0 0805 datasheet.pdf
DIODE GP 200V 200A 3TOWER datasheet.pdf