Microchip Technology SST25PF020B-80-4C-Q3AE
SST25PF020B-80-4C-Q3AE picture photo
Mfg. Part Number
SST25PF020B-80-4C-Q3AE
Brief Description
IC FLASH 2MBIT 80MHZ 8USON
Datasheet Download
SST25PF020B-80-4C-Q3AE.pdf
Availability of SST25PF020B-80-4C-Q3AE
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
SST25PF020B-80-4C-Q3AE Order Process
Ship out your order
Specifications of SST25PF020B-80-4C-Q3AE
Internal Part NumberEIS-SST25PF020B-80-4C-Q3AE
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)3 (168 Hours)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN PackagingLabel and Packing Changes 23/Sep/2015
Standard Package3,000
SeriesSST25
PackagingTube
Format - MemoryFLASH
Memory TypeFLASH
Memory Size2M (256K x 8)
Speed80MHz
InterfaceSPI Serial
Voltage - Supply2.3 V ~ 3.6 V
Operating Temperature0°C ~ 70°C
Package / Case8-UFDFN Exposed Pad
Supplier Device Package8-DFN (2x3)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SST25PF020B-80-4C-Q3AE
Related LinksSST25PF020B, SST25PF020B-80-4C-Q3AE Datasheet, Microchip Technology Distributor
SST25PF020B-80-4C-Q3AE Details Description
Related parts for SST25PF020B-80-4C-Q3AE
LED RED 5-ELEMENT ARRAY datasheet.pdf
IC GATE NAND 2CH 2-INP 8-DSBGA datasheet.pdf
CONN EDGECARD EXTEND 72POS .156 datasheet.pdf
IC MOTOR DRIVER PAR 16VCT datasheet.pdf
IC RF DRIVER AMP 16-LFCSP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 100W datasheet.pdf
RES CHAS MNT 1.33 OHM 1% 20W datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 3250K 2SMD datasheet.pdf
TVS DIODE 9VWM 16.9VC P600 datasheet.pdf
CONN HEADER 1MM 86POS datasheet.pdf