Microchip Technology SST25PF020B-80-4C-QAE
SST25PF020B-80-4C-QAE picture photo
Mfg. Part Number
SST25PF020B-80-4C-QAE
Brief Description
IC FLASH 2MBIT 80MHZ 8WSON
Datasheet Download
SST25PF020B-80-4C-QAE.pdf
Availability of SST25PF020B-80-4C-QAE
QUANTITY
SST25PF020B-80-4C-QAE Order Process
Ship out your order
Specifications of SST25PF020B-80-4C-QAE
Internal Part NumberEIS-SST25PF020B-80-4C-QAE
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Design/SpecificationSST25PF020B Datasheet 30/May/2013
PCN Assembly/OriginQualification Ag Plating 17/Apr/2014
PCN PackagingLabel and Packing Changes 23/Sep/2015
Standard Package98
Memory TypeFLASH
Memory Size2M (256K x 8)
Speed80MHz
InterfaceSPI Serial
Voltage - Supply2.3 V ~ 3.6 V
Operating Temperature0°C ~ 70°C
Package / Case8-WDFN Exposed Pad
Supplier Device Package8-WSON (6x5)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SST25PF020B-80-4C-QAE
Related LinksSST25PF020, SST25PF020B-80-4C-QAE Datasheet, Microchip Technology Distributor
SST25PF020B-80-4C-QAE Details Description
Related parts for SST25PF020B-80-4C-QAE
CONN EDGECARD 72POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 10K OHM 8SIP datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 5A TO263-7 datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 25 Position Panel Mount, Through Hole Solder datasheet.pdf
IC REG LDO 2.7V 0.25A SOT23-3 datasheet.pdf
CONN HDR 42POS 0.100 T/H datasheet.pdf
RES 2.43K OHM 1/5W 0.1% AXIAL datasheet.pdf