Microchip Technology SST25PF080B-80-4C-SAE-T
SST25PF080B-80-4C-SAE-T picture photo
Mfg. Part Number
SST25PF080B-80-4C-SAE-T
Brief Description
IC FLASH 8MBIT 80MHZ 8SOIC
Datasheet Download
SST25PF080B-80-4C-SAE-T.pdf
Availability of SST25PF080B-80-4C-SAE-T
QUANTITY
SST25PF080B-80-4C-SAE-T Order Process
Ship out your order
Specifications of SST25PF080B-80-4C-SAE-T
Internal Part NumberEIS-SST25PF080B-80-4C-SAE-T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Obsolescence/ EOLMultiple Devices 26/Nov/2013
PCN Assembly/OriginQualification Ag Plating 17/Apr/2014
PCN PackagingReel Design Update 07/May/2015
Label and Packing Changes 23/Sep/2015
PCN OtherSST25PF080B Datasheet Update 22/Jan/2014
Standard Package3,300
Memory TypeFLASH
Memory Size8M (1M x 8)
Speed80MHz
InterfaceSPI Serial
Voltage - Supply2.3 V ~ 3.6 V
Operating Temperature0°C ~ 70°C
Package / Case8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Supplier Device Package8-SOIC
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SST25PF080B-80-4C-SAE-T
Related LinksSST25PF080B, SST25PF080B-80-4C-SAE-T Datasheet, Microchip Technology Distributor
SST25PF080B-80-4C-SAE-T Details Description
Related parts for SST25PF080B-80-4C-SAE-T
CONN FORK INSUL 16-14 AWG #4 datasheet.pdf
FAN AXIAL 80X25MM 24VDC WIRE datasheet.pdf
IC GATE NAND 4CH 2-INP 14-TSSOP datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 37POS JAMNUT SCKT datasheet.pdf
RES SMD 38.3 OHM 1% 1W 2010 datasheet.pdf
T8300J TERMINATOR ASSEMBLY datasheet.pdf
CONN EDGECARD 34POS .050 THRUHL datasheet.pdf
FIXED IND 18NH 150MA 1.2 OHM SMD datasheet.pdf
CONN RCPT 32POS JAM NUT PINS datasheet.pdf