Microchip Technology SST25VF010A-33-4C-SAE
SST25VF010A-33-4C-SAE picture photo
Mfg. Part Number
SST25VF010A-33-4C-SAE
Brief Description
IC FLASH 1MBIT 33MHZ 8SOIC
Datasheet Download
SST25VF010A-33-4C-SAE.pdf
Availability of SST25VF010A-33-4C-SAE
QUANTITY
SST25VF010A-33-4C-SAE Order Process
Ship out your order
Specifications of SST25VF010A-33-4C-SAE
Internal Part NumberEIS-SST25VF010A-33-4C-SAE
Sales RepresentativeElla Cai
Email[email protected]
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductSST Serial and Parallel Flash Memory
PCN Assembly/OriginSST25VF010A Family Fabrication Site 26/Nov/2013
PCN PackagingLabel and Packing Changes 23/Sep/2015
Standard Package100
Memory TypeFLASH
Memory Size1M (128K x 8)
Speed33MHz
InterfaceSPI Serial
Voltage - Supply2.7 V ~ 3.6 V
Operating Temperature0°C ~ 70°C
Package / Case8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Supplier Device Package8-SOIC
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SST25VF010A-33-4C-SAE
Related LinksSST25VF010, SST25VF010A-33-4C-SAE Datasheet, Microchip Technology Distributor
SST25VF010A-33-4C-SAE Details Description
Related parts for SST25VF010A-33-4C-SAE
IDC CABLE - MSR34K/MC34G/MCS34K datasheet.pdf
RES CHAS MNT 10 OHM 5% 25W datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS .156 EXTEND datasheet.pdf
RES SMD 523K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN SOCKET 168POS DIMM R/A GOLD datasheet.pdf
RES 19.1 OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
CABLE 12COND 20AWG SHLD 1000' datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER SOT-25 datasheet.pdf
TXRX DWDM EML 15XXNM SFP+ LC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 34POS .100" datasheet.pdf
HEATSINK 50X50X6MM XCUT datasheet.pdf
CONN BNC JACK STR 50OHM PCB datasheet.pdf