Microchip Technology SST25VF020A-25-4C-ZAE
SST25VF020A-25-4C-ZAE picture photo
Mfg. Part Number
SST25VF020A-25-4C-ZAE
Brief Description
IC FLASH 2MBIT 25MHZ 8CSP
Datasheet Download
SST25VF020A-25-4C-ZAE.pdf
Availability of SST25VF020A-25-4C-ZAE
QUANTITY
SST25VF020A-25-4C-ZAE Order Process
Ship out your order
Specifications of SST25VF020A-25-4C-ZAE
Internal Part NumberEIS-SST25VF020A-25-4C-ZAE
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Obsolescence/ EOLSST25VFxx 01/May/2013
PCN PackagingLabel and Packing Changes 23/Sep/2015
Standard Package3,000
Memory TypeFLASH
Memory Size2M (256K x 8)
Speed25MHz
InterfaceSPI Serial
Voltage - Supply2.7 V ~ 3.6 V
Operating Temperature0°C ~ 70°C