Microchip Technology SST25VF020B-80-4I-Q3AE-T
SST25VF020B-80-4I-Q3AE-T picture photo
Mfg. Part Number
SST25VF020B-80-4I-Q3AE-T
Manufacturer
Product Category
Memory
Brief Description
IC FLASH 2MBIT 80MHZ 8USON
Datasheet Download
SST25VF020B-80-4I-Q3AE-T.pdf
Availability of SST25VF020B-80-4I-Q3AE-T
QUANTITY
SST25VF020B-80-4I-Q3AE-T Order Process
Ship out your order
Specifications of SST25VF020B-80-4I-Q3AE-T
Internal Part NumberEIS-SST25VF020B-80-4I-Q3AE-T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN PackagingLabel and Packing Changes 23/Sep/2015
Standard Package3,000
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyMemory
SeriesSST25
PackagingTape & Reel (TR)
Format - MemoryFLASH
Memory TypeFLASH
Memory Size2M (256K x 8)
Speed80MHz
InterfaceSPI Serial
Voltage - Supply2.7 V ~ 3.6 V
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / Case8-UFDFN Exposed Pad
Supplier Device Package8-USON (2x3)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SST25VF020B-80-4I-Q3AE-T
Related LinksSST25VF020B-, SST25VF020B-80-4I-Q3AE-T Datasheet, Microchip Technology Distributor
SST25VF020B-80-4I-Q3AE-T Details Description
Related parts for SST25VF020B-80-4I-Q3AE-T
HOOK-UP STRND 22AWG WHITE 100' datasheet.pdf
IC FPGA 158 I/O 240PQFP datasheet.pdf
RES SMD 2.8KOHM 0.25% 1/10W 0603 datasheet.pdf
Connector Header 10 Position 0.100" (2.54mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
CAP TANT 4.7UF 10V 10% 1206 datasheet.pdf
IC MUX QUAD 2INP 5V I/O 16SOEIAJ datasheet.pdf
SENSOR PRESS GAUGE 60 MILLIBAR datasheet.pdf
CONN HOOD TOP ENTRY SZB16 M32 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 60W datasheet.pdf
FIXED IND 2.2UH 1A 168 MOHM SMD datasheet.pdf