Microchip Technology SST26VF016BT-104I/UB
SST26VF016BT-104I/UB picture photo
Mfg. Part Number
SST26VF016BT-104I/UB
Manufacturer
Product Category
Memory
Brief Description
IC FLASH 16MBIT
Datasheet Download
SST26VF016BT-104I/UB.pdf
Availability of SST26VF016BT-104I/UB
QUANTITY
SST26VF016BT-104I/UB Order Process
Ship out your order
Specifications of SST26VF016BT-104I/UB
Internal Part NumberEIS-SST26VF016BT-104I/UB
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Design/SpecificationDatasheet Update 03/Mar/2015
Datasheet Update 20/Aug/2015
PCN PackagingLabel and Packing Changes 23/Sep/2015
Standard Package1
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyMemory
SeriesSST26 SQI®
PackagingTape & Reel (TR)
Format - MemoryFLASH
Memory TypeFLASH
Memory Size16M (2M x 8)
Speed104MHz
InterfaceSQI, SPI
Voltage - Supply2.7 V ~ 3.6 V
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / Case-
Supplier Device Package8-USON (4x3)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SST26VF016BT-104I/UB
Related LinksSST26VF016, SST26VF016BT-104I/UB Datasheet, Microchip Technology Distributor
SST26VF016BT-104I/UB Details Description
Related parts for SST26VF016BT-104I/UB
RELAY REED SPST 500MA 5V datasheet.pdf
DIODE ZENER 7.5V 200MW SOT323 datasheet.pdf
BERGSTIK II SR RIGHT ANGLE RET datasheet.pdf
IC RF ZIGBEE/802.15.4 SOC 2.4GHZ datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 3POS STRAIGHT SCKT datasheet.pdf
FIXED IND 5.6UH 16.1A 7 MOHM TH datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 99W datasheet.pdf
GDT 200V 20% 1KA THROUGH HOLE datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 150W datasheet.pdf
FIXED IND 8.2UH 1.02A 180 MOHM datasheet.pdf
SWITCH PUSH DPST-NO 10A 120V datasheet.pdf