Microchip Technology SST26VF032A-80-5I-S2AE
SST26VF032A-80-5I-S2AE picture photo
Mfg. Part Number
SST26VF032A-80-5I-S2AE
Manufacturer
Product Category
Memory
Brief Description
IC FLASH 32MBIT 80MHZ 8SOIC
Datasheet Download
SST26VF032A-80-5I-S2AE.pdf
Availability of SST26VF032A-80-5I-S2AE
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
SST26VF032A-80-5I-S2AE Order Process
Ship out your order
Specifications of SST26VF032A-80-5I-S2AE
Internal Part NumberEIS-SST26VF032A-80-5I-S2AE
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)3 (168 Hours)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN PackagingLabel and Packing Changes 23/Sep/2015
Standard Package90
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyMemory
SeriesSST26 SQI®
PackagingTube
Format - MemoryFLASH
Memory TypeFLASH
Memory Size32M (4M x 8)
Speed80MHz
InterfaceSQI
Voltage - Supply2.7 V ~ 3.6 V
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / Case8-SOIC (0.209", 5.30mm Width)
Supplier Device Package8-SOIC
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SST26VF032A-80-5I-S2AE
Related LinksSST26VF032A, SST26VF032A-80-5I-S2AE Datasheet, Microchip Technology Distributor
SST26VF032A-80-5I-S2AE Details Description
Related parts for SST26VF032A-80-5I-S2AE
IC MCU 8BIT 16KB FLASH 44TQFP datasheet.pdf
IC SWITCH QUAD SPST 16SSOP datasheet.pdf
RELAY START/STOP 240V 50A AC OUT datasheet.pdf
FIXED IND 1.5NH 550MA 150 MOHM datasheet.pdf
IC FET RF LDMOS 120W H-37248-2 datasheet.pdf
FUSE PTC RESETTABLE datasheet.pdf
OSC MEMS 72.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
RES 600 OHM 1.75W 0.1% AXIAL datasheet.pdf