Microchip Technology SST26VF064B-104I/TD
SST26VF064B-104I/TD picture photo
Mfg. Part Number
SST26VF064B-104I/TD
Brief Description
IC FLASH 64MBIT
Datasheet Download
SST26VF064B-104I/TD.pdf
Availability of SST26VF064B-104I/TD
QUANTITY
SST26VF064B-104I/TD Order Process
Ship out your order
Specifications of SST26VF064B-104I/TD
Internal Part NumberEIS-SST26VF064B-104I/TD
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)3 (168 Hours)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Design/SpecificationDatasheet Update 03/Mar/2015
Datasheet Update 22/Sep/2015
PCN PackagingLabel and Packing Changes 23/Sep/2015
Standard Package480
SeriesSST26 SQI®
PackagingTray
Format - MemoryFLASH
Memory TypeFLASH
Memory Size64M (8M x 8)
Speed104MHz
InterfaceSQI, SPI
Voltage - Supply2.7 V ~ 3.6 V
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / Case24-TBGA
Supplier Device Package24-TFBGA (6x8)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SST26VF064B-104I/TD
Related LinksSST26VF06, SST26VF064B-104I/TD Datasheet, Microchip Technology Distributor
SST26VF064B-104I/TD Details Description
Related parts for SST26VF064B-104I/TD
IC ENCORE MCU FLASH 8K 20-SSOP datasheet.pdf
CONN PC PIN CIRC 0.072DIA GOLD datasheet.pdf
FIXED IND 1.2UH 610MA 250 MOHM datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE 4PDT 10A 120V datasheet.pdf
IC 2-4LN DUAL DECOD/DEMUX 16SOIC datasheet.pdf
RES SMD 3.4K OHM 0.5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN PLUG 128POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
040-3 HD PLUG HSG ASSY 16P datasheet.pdf
EMITTER IR 850NM 100MA T 1 3/4 datasheet.pdf
RES SMD 2.4K OHM 0.05% 1/4W 1206 datasheet.pdf