Microchip Technology SST26VF064B-104V/MF
SST26VF064B-104V/MF picture photo
Mfg. Part Number
SST26VF064B-104V/MF
Brief Description
IC FLASH SPI/SQI 64MB 8WDFN
Datasheet Download
SST26VF064B-104V/MF.pdf
Availability of SST26VF064B-104V/MF
QUANTITY
SST26VF064B-104V/MF Order Process
Ship out your order
Specifications of SST26VF064B-104V/MF
Internal Part NumberEIS-SST26VF064B-104V/MF
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)3 (168 Hours)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package98
SeriesSST26 SQI®
PackagingTube
Format - MemoryFLASH
Memory TypeFLASH
Memory Size64M (8M x 8)
Speed104MHz
InterfaceSQI, SPI
Voltage - Supply2.7 V ~ 3.6 V
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
Package / Case8-WDFN Exposed Pad
Supplier Device Package8-WDFN (5x6)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SST26VF064B-104V/MF
Related LinksSST26VF06, SST26VF064B-104V/MF Datasheet, Microchip Technology Distributor
SST26VF064B-104V/MF Details Description
Related parts for SST26VF064B-104V/MF
GRILL GRD FLTR&SPACR F/119MM FAN datasheet.pdf
FIXED IND 4.7UH 240MA 130 MOHM datasheet.pdf
CONN FMALE M12 4POS STR 2M CABLE datasheet.pdf
CAP CER 3300PF 10V NP0 0805 datasheet.pdf
CAP THIN FILM 1.2PF 10V 0201 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 150W datasheet.pdf
RES 920K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
FLASHER 764 THERM BOX datasheet.pdf
DS.21.DI datasheet.pdf
METRAL GUIDE PIN datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 19 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf