Microchip Technology SST26VF064BA-104I/MF
SST26VF064BA-104I/MF picture photo
Mfg. Part Number
SST26VF064BA-104I/MF
Brief Description
IC FLASH 64MBIT
Datasheet Download
SST26VF064BA-104I/MF.pdf
Availability of SST26VF064BA-104I/MF
QUANTITY
SST26VF064BA-104I/MF Order Process
Ship out your order
Specifications of SST26VF064BA-104I/MF
Internal Part NumberEIS-SST26VF064BA-104I/MF
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)3 (168 Hours)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Design/SpecificationDatasheet Update 03/Mar/2015
Datasheet Update 22/Sep/2015
PCN PackagingLabel and Packing Changes 23/Sep/2015
Standard Package98
SeriesSST26 SQI®
PackagingTube
Format - MemoryFLASH
Memory TypeFLASH
Memory Size64M (8M x 8)
Speed104MHz
InterfaceSQI, SPI
Voltage - Supply2.7 V ~ 3.6 V
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / Case8-WDFN Exposed Pad
Supplier Device Package8-WDFN (5x6)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SST26VF064BA-104I/MF
Related LinksSST26VF064, SST26VF064BA-104I/MF Datasheet, Microchip Technology Distributor
SST26VF064BA-104I/MF Details Description
Related parts for SST26VF064BA-104I/MF
CAP CER 4700PF 500V X7R 1210 datasheet.pdf
CONN CAP 4POS UNIV-M-N-L ORANGE datasheet.pdf
IC REG LDO 2.5V/2V 10DFN datasheet.pdf
CONN RCPT 22 POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
DGTL ISO 5KV 2CH GEN PURP 16SOIC datasheet.pdf
RES SMD 15.8K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 75W datasheet.pdf
CAP ALUM 3300UF 20% 10V RADIAL datasheet.pdf
RES 147 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 15UH 271MA 1.4 OHM TH datasheet.pdf
COMBO-D 17C5 PIN ST PCB datasheet.pdf
2.5V LOW POWER PRECISION REFERENCE SOURCE IC datasheet.pdf