Microchip Technology SST26VF064BT-104V/SM
SST26VF064BT-104V/SM picture photo
Mfg. Part Number
SST26VF064BT-104V/SM
Brief Description
IC FLASH SPI/SQI 64MB 8SOIJ
Datasheet Download
SST26VF064BT-104V/SM.pdf
Availability of SST26VF064BT-104V/SM
QUANTITY
SST26VF064BT-104V/SM Order Process
Ship out your order
Specifications of SST26VF064BT-104V/SM
Internal Part NumberEIS-SST26VF064BT-104V/SM
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,100
SeriesSST26 SQI®
PackagingTape & Reel (TR)
Format - MemoryFLASH
Memory TypeFLASH
Memory Size64M (8M x 8)
Speed104MHz
InterfaceSQI, SPI
Voltage - Supply2.7 V ~ 3.6 V
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
Package / Case8-SOIC (0.209", 5.30mm Width)
Supplier Device Package8-SOIJ
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SST26VF064BT-104V/SM
Related LinksSST26VF064, SST26VF064BT-104V/SM Datasheet, Microchip Technology Distributor
SST26VF064BT-104V/SM Details Description
Related parts for SST26VF064BT-104V/SM
CONN EDGECARD 30POS .156 EXTEND datasheet.pdf
CABLE SCSI HSSDC M/M 5M datasheet.pdf
RES MO 1/2W 7.5KOHM 5% AXL datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 10POS VERT 5MM datasheet.pdf
RECEPTACLE BULK STD BUS MTR BD datasheet.pdf
IC PCI SW 8LANE 2PORT 324-CABGA datasheet.pdf
IMPUL MATE WIRE COVER datasheet.pdf
RES 0.27 OHM 10W 5% AXIAL datasheet.pdf
UMP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
CAP ALUM 180UF 20% 400V SNAP datasheet.pdf
RES SMD 82 OHM 5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN PLUG 6POS STRGHT W/PINS datasheet.pdf