Microchip Technology SST26WF080B-104I/SN
SST26WF080B-104I/SN picture photo
Mfg. Part Number
SST26WF080B-104I/SN
Brief Description
IC FLASH 8MBIT
Datasheet Download
SST26WF080B-104I/SN.pdf
Availability of SST26WF080B-104I/SN
QUANTITY
SST26WF080B-104I/SN Order Process
Ship out your order
Specifications of SST26WF080B-104I/SN
Internal Part NumberEIS-SST26WF080B-104I/SN
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductSuperFlash® Memory Devices
PCN PackagingLabel and Packing Changes 23/Sep/2015
Standard Package100
SeriesSST26 SQI®
PackagingTube
Format - MemoryFLASH
Memory TypeFLASH
Memory Size8M (1M x 8)
Speed104MHz
InterfaceSQI, SDI, SPI
Voltage - Supply1.65 V ~ 1.95 V
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / Case8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Supplier Device Package8-SOIC
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SST26WF080B-104I/SN
Related LinksSST26WF08, SST26WF080B-104I/SN Datasheet, Microchip Technology Distributor
SST26WF080B-104I/SN Details Description
Related parts for SST26WF080B-104I/SN
POT 10K OHM 1W PLASTIC LINEAR datasheet.pdf
IGBT 250V 104A 330W TO247AC datasheet.pdf
CONN DIN PLUG 150POS R/A GOLD datasheet.pdf
IC HALL EFFECT SWITCH PSSO-3-2 datasheet.pdf
SENSOR 2000PSI 7/16-20UNF 4.5V datasheet.pdf
CAP ALUM 47UF 20% 16V RADIAL datasheet.pdf
Crystal 36.0000MHz 30ppm Series 50 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf
Crystal 48.0000MHz 30ppm 18pF 40 Ohm -40°C - 85°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf
CONN PLUG 8POS STRGHT W/PINS datasheet.pdf