Microchip Technology SST39LF010-45-4C-MME
SST39LF010-45-4C-MME picture photo
Mfg. Part Number
SST39LF010-45-4C-MME
Manufacturer
Product Category
Memory
Brief Description
IC FLASH 1MBIT 45NS 34WFBGA
Datasheet Download
SST39LF010-45-4C-MME.pdf
Availability of SST39LF010-45-4C-MME
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
SST39LF010-45-4C-MME Order Process
Ship out your order
Specifications of SST39LF010-45-4C-MME
Internal Part NumberEIS-SST39LF010-45-4C-MME
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)3 (168 Hours)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Obsolescence/ EOLSST39 Series 21/Dec/2011
PCN PackagingLabel and Packing Changes 23/Sep/2015
Standard Package1
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyMemory
SeriesSST39 MPF™
PackagingTray
Format - MemoryFLASH
Memory TypeFLASH
Memory Size1M (128K x 8)
Speed45ns
InterfaceParallel
Voltage - Supply3 V ~ 3.6 V
Operating Temperature0°C ~ 70°C
Package / Case34-WFBGA
Supplier Device Package34-WFBGA (6x4)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SST39LF010-45-4C-MME
Related LinksSST39LF010, SST39LF010-45-4C-MME Datasheet, Microchip Technology Distributor
SST39LF010-45-4C-MME Details Description
Related parts for SST39LF010-45-4C-MME
CAP FILM 0.039UF 5% 200VDC RAD datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
SENSOR 200PSI M10-1.0 6G .5-4.5V datasheet.pdf
IC SWITCH DUAL SPST 8UMAX datasheet.pdf
CONV DC/DC 700W 48VIN 28VOUT datasheet.pdf
CONN PLUG 4 POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
CONN HEADER 12POS DUAL .05" SMD datasheet.pdf
1.5MM WTB HDR RASMT BLK TR datasheet.pdf
MLTI-TAP W 25' 14-3-SO 2608PLUG datasheet.pdf
RES 16.2K OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
RES 26.7 OHM 1.5W 1% AXIAL datasheet.pdf