Microchip Technology SST39LF010-55-4I-NHE
SST39LF010-55-4I-NHE picture photo
Mfg. Part Number
SST39LF010-55-4I-NHE
Brief Description
IC FLASH 1MBIT 55NS 32PLCC
Datasheet Download
SST39LF010-55-4I-NHE.pdf
Availability of SST39LF010-55-4I-NHE
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
SST39LF010-55-4I-NHE Order Process
Ship out your order
Specifications of SST39LF010-55-4I-NHE
Internal Part NumberEIS-SST39LF010-55-4I-NHE
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)3 (168 Hours)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Design/SpecificationSST39(L,V)F010,020,040 Datasheet 09/Jul/2013
PCN Assembly/OriginWafer Technology Update 09/Dec/2014
PCN PackagingLabel and Packing Changes 23/Sep/2015
Standard Package30
SeriesSST39 MPF™
PackagingTube
Memory Size1M (128K x 8)
Speed55ns
InterfaceParallel
Voltage - Supply3 V ~ 3.6 V
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / Case32-LCC (J-Lead)
Supplier Device Package32-PLCC
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SST39LF010-55-4I-NHE
Related LinksSST39LF010, SST39LF010-55-4I-NHE Datasheet, Microchip Technology Distributor
SST39LF010-55-4I-NHE Details Description
Related parts for SST39LF010-55-4I-NHE
CABINET STEEL GRAY 8"L X 14.06"W datasheet.pdf
JUMPER-H9992TR/1853 SL/X 2" datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE 4PDT 5A 120V datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPST-NC 10A 110V datasheet.pdf
TRANS NPN 30V 2A TO-92L datasheet.pdf
CONN RCPT 20POS DL .050 VERT SMD datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 26POS STRGHT SCKT datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS W/SKT BOX datasheet.pdf
CAP ALUM 3300UF 20% 80V SNAP datasheet.pdf
BOARD DEMO FOR ADC1413D080W1 datasheet.pdf
PRESSURE TRANSDUCER datasheet.pdf
CAP CER 5.1PF 250V NP0 0805 datasheet.pdf