Microchip Technology SST39SF010A-55-4I-WHE-T
SST39SF010A-55-4I-WHE-T picture photo
Mfg. Part Number
SST39SF010A-55-4I-WHE-T
Brief Description
IC FLASH 1MBIT 55NS 32TSOP
Datasheet Download
SST39SF010A-55-4I-WHE-T.pdf
Availability of SST39SF010A-55-4I-WHE-T
QUANTITY
SST39SF010A-55-4I-WHE-T Order Process
Ship out your order
Specifications of SST39SF010A-55-4I-WHE-T
Internal Part NumberEIS-SST39SF010A-55-4I-WHE-T
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)3 (168 Hours)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Design/SpecificationSST39SF0(10A,020A,040) Datasheet 17/May/2013
PCN PackagingLabel and Packing Changes 23/Sep/2015
Standard Package1,500
SeriesSST39 MPF™
PackagingTape & Reel (TR)
Memory Size1M (128K x 8)
Speed55ns
InterfaceParallel
Voltage - Supply4.5 V ~ 5.5 V
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / Case32-TFSOP (0.488", 12.40mm Width)
Supplier Device Package32-TSOP
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SST39SF010A-55-4I-WHE-T
Related LinksSST39SF010A, SST39SF010A-55-4I-WHE-T Datasheet, Microchip Technology Distributor
SST39SF010A-55-4I-WHE-T Details Description
Related parts for SST39SF010A-55-4I-WHE-T
IC REG CTRLR SGL 2V 8-DIP datasheet.pdf
CONN HEADER VERT .100 20POS 30AU datasheet.pdf
Connector Receptacle 16 Position 0.100" (2.54mm) Tin Through Hole datasheet.pdf
RES 12.7K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN TERM BLK 16POS 5MM ANGLED datasheet.pdf
RES 2.43 OHM 3W 0.5% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 34.8K OHM 1/20W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 0.68UF 10% 50V AXIAL datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
LUG COPPER BLANK TONGUE datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X25MM R-TAB datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 3.2X2.5MM 1.8V datasheet.pdf