Microchip Technology SST39VF1601-70-4I-EKE-T
SST39VF1601-70-4I-EKE-T picture photo
Mfg. Part Number
SST39VF1601-70-4I-EKE-T
Brief Description
IC FLASH 16MBIT 70NS 48TSOP
Datasheet Download
SST39VF1601-70-4I-EKE-T.pdf
Availability of SST39VF1601-70-4I-EKE-T
QUANTITY
SST39VF1601-70-4I-EKE-T Order Process
Ship out your order
Specifications of SST39VF1601-70-4I-EKE-T
Internal Part NumberEIS-SST39VF1601-70-4I-EKE-T
Sales RepresentativeElla Cai
Email[email protected]
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN PackagingLabel and Packing Changes 23/Sep/2015
Standard Package1,000
SeriesSST39 MPF™
PackagingTape & Reel (TR)
Format - MemoryFLASH
Memory TypeFLASH
Memory Size16M (1M x 16)
Speed70ns
InterfaceParallel
Voltage - Supply2.7 V ~ 3.6 V
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / Case48-TFSOP (0.724", 18.40mm Width)
Supplier Device Package48-TSOP
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SST39VF1601-70-4I-EKE-T
Related LinksSST39VF1601, SST39VF1601-70-4I-EKE-T Datasheet, Microchip Technology Distributor
SST39VF1601-70-4I-EKE-T Details Description
Related parts for SST39VF1601-70-4I-EKE-T
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 6A 125V datasheet.pdf
RND STANDOFF 1/4-20 NYLON 2-1/2" datasheet.pdf
FAN AXIAL 92X38.4MM 24VDC WIRE datasheet.pdf
IC FPGA 68 I/O 100VQFP datasheet.pdf
Connector Socket 29 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
RES 20K OHM .3W .01% RADIAL datasheet.pdf
RES 40 OHM 0.6W 0.1% RADIAL datasheet.pdf
Connector Receptacle 70 Position 0.050" (1.27mm) Gold, GXT Surface Mount datasheet.pdf
TERM MARKER datasheet.pdf
RES SMD 21K OHM 1% 1/20W 0201 datasheet.pdf
CAP FILM 15NF 10% 630VDC RAD datasheet.pdf