Microchip Technology SST39VF200A-70-4I-MAQE-T
SST39VF200A-70-4I-MAQE-T picture photo
Mfg. Part Number
SST39VF200A-70-4I-MAQE-T
Brief Description
IC FLASH 2MBIT 70NS 48WFBGA
Datasheet Download
SST39VF200A-70-4I-MAQE-T.pdf
Availability of SST39VF200A-70-4I-MAQE-T
QUANTITY
SST39VF200A-70-4I-MAQE-T Order Process
Ship out your order
Specifications of SST39VF200A-70-4I-MAQE-T
Internal Part NumberEIS-SST39VF200A-70-4I-MAQE-T
Standard Package2,500
SeriesSST39 MPF™
PackagingTape & Reel (TR)
Format - MemoryFLASH
Memory TypeFLASH
Memory Size2M (128K x 16)
Speed70ns
InterfaceParallel
Voltage - Supply2.7 V ~ 3.6 V
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / Case48-WFBGA
Supplier Device Package48-WFBGA (6x4)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SST39VF200A-70-4I-MAQE-T
Related LinksSST39VF200A-, SST39VF200A-70-4I-MAQE-T Datasheet, Microchip Technology Distributor
SST39VF200A-70-4I-MAQE-T Details Description
Related parts for SST39VF200A-70-4I-MAQE-T
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 3V 1W datasheet.pdf
IC OR CTRLR N+1 D2PAK datasheet.pdf
CAP CER 39PF 200V NP0 0805 datasheet.pdf
RES SMD 1.18K OHM 1% 1.5W 2512 datasheet.pdf
ANTENNA DMB-S CER CHIP 2.6GHZ datasheet.pdf
RES SMD 56 OHM 5% 1/2W 1210 datasheet.pdf
OSC XO 14.7456MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
XBEE PRO SET 10MW WIRE ANTENNA datasheet.pdf
RES SMD 33.2 OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
SWITCH ROTARY SP11T datasheet.pdf
CONN RCPT 18POS JAM NUT PIN datasheet.pdf