Microchip Technology SST39VF200A-70-4I-MAQE
SST39VF200A-70-4I-MAQE picture photo
Mfg. Part Number
SST39VF200A-70-4I-MAQE
Brief Description
IC FLASH 2MBIT 70NS 48WFBGA
Datasheet Download
SST39VF200A-70-4I-MAQE.pdf
Availability of SST39VF200A-70-4I-MAQE
QUANTITY
SST39VF200A-70-4I-MAQE Order Process
Ship out your order
Specifications of SST39VF200A-70-4I-MAQE
Internal Part NumberEIS-SST39VF200A-70-4I-MAQE
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductSST Serial and Parallel Flash Memory
PCN PackagingLabel and Packing Changes 23/Sep/2015
Standard Package740
SeriesSST39 MPF™
PackagingTray
Format - MemoryFLASH
Memory TypeFLASH
Memory Size2M (128K x 16)
Speed70ns
InterfaceParallel
Voltage - Supply2.7 V ~ 3.6 V
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / Case48-WFBGA
Supplier Device Package48-WFBGA (6x4)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SST39VF200A-70-4I-MAQE
Related LinksSST39VF200A, SST39VF200A-70-4I-MAQE Datasheet, Microchip Technology Distributor
SST39VF200A-70-4I-MAQE Details Description
Related parts for SST39VF200A-70-4I-MAQE
IC DAC 12BIT 100MSPS HS 28DIP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS .100 EYELET datasheet.pdf
RES SMD 392 OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CAP FILM 0.33UF 10% 100VDC RAD datasheet.pdf
CONN HEADER 92POS W/O POSTS SMD datasheet.pdf
FIXED IND 200UH 2A 225 MOHM TH datasheet.pdf
Crystal 4.433619MHz 50ppm 18pF 25 Ohm 0°C - 70°C Surface Mount HC49/US datasheet.pdf
CONN PLUG 6POS W/PIN INLINE datasheet.pdf
CAP TANT 3.3UF 25V 20% 2312 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 3 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
FIXED IND 1.8UH 325MA 920 MOHM datasheet.pdf
IC OSC VCXO 176.8382MHZ 6-CLCC datasheet.pdf