Microchip Technology SST39VF800A-70-4I-EKE-T
SST39VF800A-70-4I-EKE-T picture photo
Mfg. Part Number
SST39VF800A-70-4I-EKE-T
Brief Description
IC FLASH 8MBIT 70NS 48TSOP
Datasheet Download
SST39VF800A-70-4I-EKE-T.pdf
Availability of SST39VF800A-70-4I-EKE-T
QUANTITY
SST39VF800A-70-4I-EKE-T Order Process
Ship out your order
Specifications of SST39VF800A-70-4I-EKE-T
Internal Part NumberEIS-SST39VF800A-70-4I-EKE-T
Sales RepresentativeElla Cai
Email[email protected]
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN PackagingLabel and Packing Changes 23/Sep/2015
Standard Package1,000
SeriesSST39 MPF™
PackagingTape & Reel (TR)
Format - MemoryFLASH
Memory TypeFLASH
Memory Size8M (512K x 16)
Speed70ns
InterfaceParallel
Voltage - Supply2.7 V ~ 3.6 V
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / Case48-TFSOP (0.724", 18.40mm Width)
Supplier Device Package48-TSOP
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SST39VF800A-70-4I-EKE-T
Related LinksSST39VF800A, SST39VF800A-70-4I-EKE-T Datasheet, Microchip Technology Distributor
SST39VF800A-70-4I-EKE-T Details Description
Related parts for SST39VF800A-70-4I-EKE-T
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 12V 10W datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 36POS VERT 3.5MM datasheet.pdf
RES SMD 0.332 OHM 1% 2W 4124 datasheet.pdf
RES SMD 16K OHM 5% 1/3W 1206 datasheet.pdf
0.64 III 8POS PLUG ASSY datasheet.pdf
CAP ALUM 47UF 20% 80V RADIAL datasheet.pdf
RES 825K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 191 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 330UH 55MA 44 OHM SMD datasheet.pdf
MODULE XFRMR datasheet.pdf
OSC MEMS 75.000MHZ LVDS SMD datasheet.pdf