Microchip Technology SST49LF008A-33-4C-WHE-T
SST49LF008A-33-4C-WHE-T picture photo
Mfg. Part Number
SST49LF008A-33-4C-WHE-T
Manufacturer
Product Category
Memory
Brief Description
IC FLASH 8MBIT 33MHZ 32TSOP
Datasheet Download
SST49LF008A-33-4C-WHE-T.pdf
Availability of SST49LF008A-33-4C-WHE-T
QUANTITY
SST49LF008A-33-4C-WHE-T Order Process
Ship out your order
Specifications of SST49LF008A-33-4C-WHE-T
Internal Part NumberEIS-SST49LF008A-33-4C-WHE-T
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)3 (168 Hours)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN PackagingLabel and Packing Changes 23/Sep/2015
Standard Package1,500
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyMemory
SeriesSST49
PackagingTape & Reel (TR)
Format - MemoryFLASH
Memory TypeFLASH
Memory Size8M (1M x 8)
Speed33MHz
InterfaceParallel
Voltage - Supply3 V ~ 3.6 V
Operating Temperature0°C ~ 85°C
Package / Case32-TFSOP (0.488", 12.40mm Width)
Supplier Device Package32-TSOP
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SST49LF008A-33-4C-WHE-T
Related LinksSST49LF008A, SST49LF008A-33-4C-WHE-T Datasheet, Microchip Technology Distributor
SST49LF008A-33-4C-WHE-T Details Description
Related parts for SST49LF008A-33-4C-WHE-T
IDC CABLE - MPK40K/MC40M/MPK40K datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS .156 EXTEND datasheet.pdf
MOD THYRISTOR/DIO 1600V SOT-227B datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 21POS R/A 3.81MM datasheet.pdf
RES 15 OHM 1/10W .5% AXIAL datasheet.pdf
GLOBAL LIMIT SWES GLSTOP ROLLER datasheet.pdf
RES 237K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 120UF 20% 400V SNAP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 150W datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X35MM L-TAB T412 datasheet.pdf
CAP FILM 470NF 10% 1000VDC datasheet.pdf
2,2UF 63V 5X11MM 85C 2500H datasheet.pdf