Microchip Technology SST49LF080A-33-4C-WHE-T
SST49LF080A-33-4C-WHE-T picture photo
Mfg. Part Number
SST49LF080A-33-4C-WHE-T
Manufacturer
Product Category
Memory
Brief Description
IC FLASH 8MBIT 33MHZ 32TSOP
Datasheet Download
SST49LF080A-33-4C-WHE-T.pdf
Availability of SST49LF080A-33-4C-WHE-T
QUANTITY
SST49LF080A-33-4C-WHE-T Order Process
Ship out your order
Specifications of SST49LF080A-33-4C-WHE-T
Internal Part NumberEIS-SST49LF080A-33-4C-WHE-T
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)3 (168 Hours)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Design/SpecificationSST49LF080A Datasheet Update 10/Nov/2014
PCN PackagingLabel and Packing Changes 23/Sep/2015
Standard Package1,500
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyMemory
SeriesSST49
PackagingTape & Reel (TR)
Format - MemoryFLASH
Memory TypeFLASH
Memory Size8M (1M x 8)
Speed33MHz
InterfaceParallel
Voltage - Supply3 V ~ 3.6 V
Operating Temperature0°C ~ 85°C
Package / Case32-TFSOP (0.488", 12.40mm Width)
Supplier Device Package32-TSOP
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SST49LF080A-33-4C-WHE-T
Related LinksSST49LF080A, SST49LF080A-33-4C-WHE-T Datasheet, Microchip Technology Distributor
SST49LF080A-33-4C-WHE-T Details Description
Related parts for SST49LF080A-33-4C-WHE-T
JUMPER-H2730TR/C2016W/X 2" datasheet.pdf
IC DELAY LINE 5TAP 30NS 8UMAX datasheet.pdf
IC VREF SHUNT ADJ SC70 datasheet.pdf
CONN RCPT 85POS WALL MNT W/SCKT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 50W datasheet.pdf
RES 1.05K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 43.2K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
HOOK-UP 20AWG WHT/BLK 1000' datasheet.pdf
CONN CARD EXTEND .050" 110POS datasheet.pdf
ROUND SPACER #6 NYLON 1/4" datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 15 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf