NXP Semiconductors/Freescale Semiconductor, Inc. SSTUA32S868ET,518
SSTUA32S868ET,518 picture photo
Mfg. Part Number
SSTUA32S868ET,518
Manufacturer
Product Category
Logic - Specialty Logic
Brief Description
IC BUFFER 1.8V 56BIT 176-TFBGA
Datasheet Download
SSTUA32S868ET,518.pdf
Availability of SSTUA32S868ET,518
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
SSTUA32S868ET,518 Order Process
Ship out your order
Specifications of SSTUA32S868ET,518
Internal Part NumberEIS-SSTUA32S868ET,518
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)3 (168 Hours)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Obsolescence/ EOLMultiple Devices 04/Jul/2011
Standard Package3,000
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyLogic - Specialty Logic
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Logic Type1:2 Registered Buffer with Parity
Supply Voltage1.7 V ~ 2 V
Number of Bits28
Operating Temperature-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case176-TFBGA
Supplier Device Package176-TFBGA (6x15)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SSTUA32S868ET,518
SSTUA32S868ET,518 Details Description
Related parts for SSTUA32S868ET,518
IC PROGRAM 3.200V RESET SOT23-5 datasheet.pdf
CONN HEADER SH 4POS SIDE 1MM TIN datasheet.pdf
IC CURRENT MONITOR 1% SOT23-5 datasheet.pdf
TRANSISTOR RF DMOS SOT123A datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
IC INVERTER HEX TTL 14-SOIC datasheet.pdf
CAP ALUM 220UF 20% 450V SNAP datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 2700K 2SMD datasheet.pdf
XFMR TOROIDAL 500VA THRM PROTCT datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 18POS WALL MNT SKT datasheet.pdf
CAP CER 1PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf