Citizen Finedevice SSX-750PBB32000000T
SSX-750PBB32000000T picture photo
Mfg. Part Number
SSX-750PBB32000000T
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC XO 32.000MHZ CMOS TTL SMD
Datasheet Download
SSX-750PBB32000000T.pdf
Availability of SSX-750PBB32000000T
QUANTITY
SSX-750PBB32000000T Order Process
Ship out your order
Specifications of SSX-750PBB32000000T
Internal Part NumberEIS-SSX-750PBB32000000T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesSSX-750P
PackagingTape & Reel (TR)
TypeXO (Standard)
Frequency32MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputCMOS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)28mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.063" (1.60mm)
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)16mA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SSX-750PBB32000000T
Related LinksSSX-750PB, SSX-750PBB32000000T Datasheet, Citizen Finedevice Distributor
SSX-750PBB32000000T Details Description
Related parts for SSX-750PBB32000000T
RELAY AUTOMOTIVE SPDT 40A 12V datasheet.pdf
TRIMMER 10K OHM 0.25W SMD datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SP3T 20A 12V datasheet.pdf
PILOT LIGHT 5V INCAND RND GREEN datasheet.pdf
IC TRANSCEIVER 8BIT 24SOIC datasheet.pdf
SENS WELL NPT THREAD DELRIN M30 datasheet.pdf
IC CTLR RECT SYNC TRIGGER 8-SOIC datasheet.pdf
RES 50K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 21POS JAM NUT W/SKT datasheet.pdf
CAP 220 UF 20% 50 V datasheet.pdf